{{cartItem.product.categoryName}}
{{cartItem.product.title}}
{{getCartItemOfferAppliedPrice(cartItem, cartItemOffer) | formatAmount}}
Summa:
{{sum | formatAmount}}

Grozā {{totalProductsCount}} prece(s)

Summa:
{{sum | formatAmount}}

Jūsu grozs ir tukšs

Kā izvēlēties elektrisko sildītāju: padomi un rekomendācijas

Tuvojoties aukstajai ziemas sezonai un salnām, elektriskie sildītāji, atkal, kļūst par svarīgiem apkures sistēmas elementiem, kuri nodrošina komfortablu temperatūru mājoklī. Bet, dēļ tā, ka ir tik daudz un dažādu pieejamo modeļu tirgū, pat pieredzējuši pircēji var apjukt. Šajā rakstā mēs apskatīsim galvenos aspektus, kuriem jums jāpievērš uzmanība, ja nolemjat iegādāties sildītāju.

Kādu sildītāju izvēlēties?

Ir vairāki elektrisko sildītāju paveidi: eļļas, konvekcijas, infrasarkanie un ventilatoru. Katram paveidam ir savas priekšrocības un pielietojums.

Eļļas sildītāji

Eļļas sildītāji sniedz vairākas priekšrocības, kas padara tos par populāru izvēli telpu apsildei:

 • Ilgstoša siltuma saglabāšana. Pateicoties eļļai, šiem sildītājiem ir liela jauda un tie ļoti ilgi saglabā siltumu pat pēc to izslēgšanas. Kad ir sasniegta vēlamā temperatūra, sildītāju var izslēgt. Pēc izslēgšanas tā eļļa turpinās izstarot siltumu, kādu laiku nodrošinot vienmērīgu sildīšanu.
 • Nepadara gaisu sausu. Atšķirībā no dažiem citiem sildītāju veidiem eļļas sildītāji nežāvē gaisu. Tas ir pozitīvi veselībai un komfortam, jo sauss gaiss var kairināt gļotādu un izraisīt elpošanas problēmas.
 • Drošība. Eļļas sildītāji parasti ir aprīkoti ar automātiskām pārkaršanas aizsardzības sistēmām. Kad sildītājs sasniegs noteiktu temperatūru, tas automātiski izslēgsies, lai novērstu pārkaršanu. Šis ir papildu drošības slānis, ja ilgstoši lietojot sildītāju.
 • Kluss. Eļļas sildītāji darbojas klusi. Viņiem nav ventilatoru vai citu kustīgu daļu, kas varētu radīt troksni. Šis punkts vairāk attiecas uz tiem, kuri dod priekšroku mierīgai un klusai atmosfērai telpās.
 • Universāli. Eļļas sildītāji ir piemēroti dažāda veida telpām: no guļamistabām līdz birojiem. Viņi spēj sildīt gan mazas, gan vidējas telpas.
 • Ekonomiski. Ilgtermiņā eļļas sildītāji var būt ekonomiskāki nekā to alternatīvas, jo tie spēj saglabāt siltumu telpā pat pēc izslēgšanas. Tas nozīmē, ka sildītāju var izmantot tikai tad, kad tas patiešām ir nepieciešams.

Ir svarīgi pieminēt, ka, tāpat kā citu veidu sildītājiem, eļļas sildītājiem ir savi ierobežojumi. Piemēram, tiem var būt nepieciešams noteikts laiks, lai uzsiltu, un to maksimālā jauda var būt ierobežota. Tomēr, ņemot vērā visas to priekšrocības, eļļas sildītāji joprojām ir populāra un efektīva izvēle ērtas iekštelpu apkures nodrošināšanai.

Konvekcijas sildītāji

Konvekcijas sildītājiem, kurus bieži dēvē arī par "konvektoriem", ir vairākas priekšrocības, kas padara tos par pievilcīgu izvēli telpu apsildei:

 • Vienmērīga apkure. Viena no galvenajām konvekcijas sildītāju priekšrocībām ir spēja vienmērīgi sadalīt siltumu visā telpā. Viņi izmanto konvekcijas principu, kas nosaka, ka ierīce silda gaisu kurš paceļas uz augšu, un pēc tam atkal atdziest un nolaižas zemē, radot gaisa cirkulāciju. Šis princips nodrošina vienmērīgu temperatūru telpā.
 • Ātra uzsilšana. Konvektors uzsilst ļoti ātri. Tas ļauj sasniegt komfortablu istabas temperatūru īsā laika posmā. Tas ir īpaši noderīgi, ja jums ir nepieciešams ātri sasildīt istabu vai ja īslaicīgi atrodaties aukstā telpā.
 • Kluss. Konvekcijas sildītāji, parasti, nav aprīkoti ar ventilatoriem, kas padarītu tos skaļus. Šis punkts ir īpaši svarīgs tiem, kuri dod priekšroku mierīgai atmosfērai bez svešiem trokšņiem.
 • Kompaktums. Konvekcijas sildītājiem parasti ir kompakts un stilīgs dizains, kurš iederas jebkuras telpas interjerā. Tie aizņem maz vietas, un tos ir iespējams uzstādīt uz grīdas, sienas vai palodzes.
 • Efektīvs enerģijas patēriņš. Pateicoties vienmērīgai gaisa cirkulācijai, konvekcijas sildītāji var nodrošināt efektīvu enerģijas izmantošanu, un uzturēt stabilu temperatūru telpā.

Ir svarīgi pieminēt, ka konvekcijas sildītājiem ir arī daži ierobežojumi. Tie var nebūt tik labi piemēroti ilgstošai siltuma saglabāšanai kā eļļas sildītāji, un tie nav paredzēti konkrētiem objektiem vai vietām. Tomēr, ņemot vērā to priekšrocības, konvekcijas sildītāji joprojām ir populāra izvēle lietotāju vidū.

Keramikas sildītāji

Keramikas sildītājs ir elektrisko sildītāju paveids, kas gaisa sildīšanai izmanto keramikas elementus. Tas pieder pie konvekcijas sildītāju kategorijas un sniedz vairākas priekšrocības, pateicoties tā dizainam un tehnoloģijai. Keramikas sildītāju galvenās īpašības un priekšrocības:

 • Efektīva uzsilšana. Keramikas elements ātri uzsilst un efektīvi pārnes siltumu uz apkārtējo gaisu. Tas nodrošina ātru komfortablas istabas temperatūras sasniegšanu un ilgstošu tās uzturēšanu.
 • Drošība. Keramikas sildītājiem parasti ir iebūvētas pārkaršanas aizsardzības sistēmas, kas paaugstinātas temperatūras gadījumā automātiski izslēdz ierīci, palielinot sildītāja lietošanas drošību.
 • Vienmērīgs siltuma sadalījums. Keramikas sildītāji, tāpat kā konvekcijas alternatīvas, veicina vienmērīgu siltuma sadalījumu telpā. Var izmantot ventilatorus, lai palielinātu gaisa cirkulāciju un vienmērīgāku apkuri.
 • Kluss. Keramikas sildītāju iebūvētie ventilatori parasti ir klusi, radot vidi bez nevajadzīga trokšņa.
 • Kompakti un pārnēsājami. Keramikas sildītāji parasti ir kompakta izmēra, padarot tos viegli pārvietojamus no istabas uz istabu.
 • Vadāmība. Daži keramikas sildītāji ir aprīkoti ar darbības programmām vai taimeriem, kuri ļauj kontrolēt ierīces darbības laiku.
 • Neizdala aromātus. Keramikas sildītāji parasti neizdala smakas, jo nenotiek eļļas vai citu vielu sildīšana.

Ir svarīgi atzīmēt, ka keramikas sildītāji ir efektīvāki un ērtāki mazās un vidēja izmēra telpās. Tomēr tie ir mazāk piemēroti lielām telpām.

Infrasarkanie sildītāji

Viena no ievērojamākajām infrasarkano staru sildītāju priekšrocībām ir to spēja uzreiz sasildīt priekšmetus un virsmas telpā, nevis gaisu. Tas nozīmē, ka jūs sajutīsiet siltumu gandrīz uzreiz pēc sildītāja ieslēgšanas. Citas, infrasarkano sildītāju, priekšrocības:

 • Virzāms siltums. Infrasarkanie sildītāji var novirzīt savus starus uz konkrētiem objektiem vai vietām telpā. Tas ļauj efektīvi sildīt tās vietas, kur tas patiešām ir nepieciešams, samazinot siltuma zudumus.
 • Ekonomiski. Tā kā infrasarkanie sildītāji silda tieši priekšmetus un virsmas, nevis visu apkārtējo telpu, tie var būt energoefektīvāki nekā daži citi sildītāju veidi.
 • Mitruma saglabāšana. Infrasarkanie sildītāji nežāvē gaisu telpā, jo tie to nesilda. Tas palīdz saglabāt gaisa dabisko mitrumu un uzlabo ērtu iekšējo klimatu.
 • Klusums. Infrasarkanie sildītāji darbojas klusi, jo tiem nav ventilatoru vai citu kustīgu daļu.
 • Viegli uzstādīt un lietot. Infrasarkanie sildītāji parasti ir viegli uzstādāmi un tiem nav nepieciešama sarežģīta montēšana. Tos var pakārt pie sienas, uzstādīt uz griestiem vai pat novietot uz grīdas.
 • Nav putekļu. Tā kā infrasarkanie sildītāji nepārvieto gaisu, tie var būt laba izvēle alerģijas slimniekiem, jo tie nedzenā telpās putekļus un alergēnus.

Ir svarīgi atzīmēt, ka infrasarkanie sildītāji var būt vairāk piemēroti īpašām situācijām, piemēram, konkrētu teritoriju vai objektu vietējai apkurei. Tie var būt īpaši efektīvi aukstās telpās, kur nepieciešama ātra apkure.

Ventilatora sildītāji

Viena no galvenajām ventilatora sildītāju priekšrocībām ir to spēja ātri uzsildīt gaisu telpā. Iebūvētais ventilators ātri un vienmērīgi izdala siltu gaisu, kas ļauj īsā laikā sasniegt vēlamo temperatūru. Ventilatora sildītāji ir ieguvuši savu popularitāti šādu priekšrocību dēļ:

 • Efektivitāte mazās telpās. Ventilatora sildītāji ir labi piemēroti mazām telpām, jo tie spēj ātri un intensīvi sildīt slēgtu telpu.
 • Pārnesamību. Ventilatora sildītāji parasti ir kompakti un viegli, padarot tos viegli pārnēsājamus. Jūs varat tos pārvietot no istabas uz istabu atkarībā no jūsu apkures vajadzībām bez lielas piepūles.
 • Optimāla siltuma sadale. Ventilators rada gaisa cirkulāciju, kas veicina vienmērīgu siltuma sadalījumu telpā. Kā arī tas ļauj izvairīties no aukstu un karstu punktu veidošanos telpā.
 • Papildu ventilācija. Ventilatora sildītājs ne tikai silda gaisu, bet arī var kalpot kā papildu gaisa ventilators karstajā sezonā. Var teikt ka tas ir "viss vienā" ierīce Iekštelpu klimata regulēšanai visa gada garumā.
 • Pieejama cena. Ventilatora sildītājiem bieži vien ir pieņemama cena, padarot tos par pievilcīgu izvēli tiem, kas meklē budžetam draudzīgu apkures risinājumu.

Ir svarīgi atzīmēt, ka ventilatora sildītāji parasti ir efektīvāki mazākās telpās un var nebūt tik labi piemēroti lielu telpu ilgstošai apsildīšanai. Tie var arī radīt gaisa plūsmas, kas ne visiem lietotājiem patīk. Tomēr to priekšrocību dēļ ventilatora sildītāji joprojām ir populāra un ērta izvēle ātrai un efektīvai apkurei.

Kā noteikt nepieciešamo elektriskā sildītāja jaudu?

Sildītāja jauda tieši ietekmē tā spēju sildīt telpu. Elektriskā sildītāja jaudas aprēķins ir atkarīgs no telpas lieluma, izolācijas, klimatiskajiem apstākļiem un vēlamās temperatūras. Nepieciešamās jaudas aprēķināšanai ir vienkārša formula:

Jauda (W) = telpas platība (m²) × 100 W/m²

Šī formula paredz, ka 1 kvadrātmetra sildīšanai būs nepieciešami aptuveni 100 vati jaudas. Tomēr ir vērts atcerēties, ka tas ir vispārējs aprēķins, un faktiskā jauda var atšķirties.

Atcerieties, ka ir arī vairāki faktori, kas var ietekmēt šo aprēķinu:

 • Telpas siltināšana. Ja jūsu istaba ir labi izolēta, jums var būt nepieciešams mazāk enerģijas, lai uzturētu komfortablu temperatūru. Ja izolācija ir vāja, var būt nepieciešama lielāka jauda.
 • Klimats. Aukstā klimatā būs nepieciešama lielāka jauda, lai uzturētu siltumu.
 • Griestu augstums. Telpas ar augstiem griestiem prasa vairāk enerģijas apkurei.
 • Logu un durvju skaits. Logi un durvis var būt siltuma zudumu avoti, tāpēc svarīgs ir arī to daudzums un izolācijas kvalitāte.
 • Personīgās vēlmes. Daži cilvēki dod priekšroku aukstākai istabas temperatūrai, kas arī var ietekmēt jaudas aprēķinu.
 • Darba telpas. Ja telpa tiek izmantota kā virtuve vai vannas istaba, tai var būt nepieciešama papildus jauda, jo šīs telpas parasti atdzesē ūdens un mitrums.
 • Cilvēku skaits. Liels cilvēku skaits telpā var radīt papildu siltuma avotu.

Kas ir elektriskā sildītāja termostats un kāpēc tas ir nepieciešams?

Termostats ir svarīga sildītāju sastāvdaļa, kas ļauj iestatīt un uzturēt optimālu temperatūru. Tas ļauj ietaupīt enerģiju un nodrošināt Jums ērtu temperatūru telpā.

Sildītāju drošība

Izvēloties sildītāju, pievērsiet uzmanību ar kādām pārkaršanas un pārslodzes aizsardzības sistēmām tas ir aprīkots. Ir arī vēlams, lai sildītājam būtu aizsardzība pret nejaušu apgāšanos.

Elektriskā sildītāja papildu funkcijas

Moderniem sildītājiem var būt dažādas papildu funkcijas, piemēram, taimeri, tālvadības pultis, darbības režīmi (ekonomika, turbo utt.), Spēja darbināt ventilatoru bez sildīšanas.

Kā izvēlēties sildītāju. Secinājums

Elektriskā sildītāja izvēle ir izšķirošs solis, kas ietekmē jūsu mājas vai biroja komfortu un apkures efektivitāti. Izvēloties to, ņemiet vērā sildītāja veidu, tā jaudu, termostata esamību, drošību, pārnesamību, papildu funkcijas un savu budžetu. Ievērojot šīs vadlīnijas, jūs varēsiet iegādāties perfektu apkures risinājumu, kas atbildīs jūsu vajadzībām un radīs mājīgu atmosfēru.

warranty
14 dienu laikā var atgriezt preci Pirkums neapmierina? Tā nav problēma. Preci varat atgriezt 14 dienu laikā!
shipping
Ātra piegāde Mēs piegādāsim pirkumu pēc iespējas ātrāk līdz jūsu durvīm vai piegādes vietai!
payment
Drošs maksājums Skaidrā naudā vai ar VISA / MasterCard. Ar bankas pārskaitījumu vai līzingu.
warranty
Produkta verifikācija Pirms izsniegšanas mēs pārbaudām katra pasūtījuma kvalitāti!