{{cartItem.product.categoryName}}
{{cartItem.product.title}}
{{getCartItemOfferAppliedPrice(cartItem, cartItemOffer) | formatAmount}}
Summa:
{{sum | formatAmount}}

Grozā {{totalProductsCount}} prece(s)

Summa:
{{sum | formatAmount}}

Jūsu grozs ir tukšs

Kā izvēlēties perforatoru vai atskaldāmo āmuru un kam ir vērts pievērts uzmanību?

Kas ir perforators? Kam viņš ir nepieciešams un kam tiek lietots mājas apstākļos? Ar ko atšķiras perforators un atskaldāmais āmurs? Kādu perforatoru un atskaldāmo āmuru ir vērts iegādāties? Atbildes uz visiem šiem jautājumiem Jūs atradīsiet šinī rakstā.

Celtniecības perforators. Kas tas ir?

Celtniecības perforators – Rokas instruments, kurš ir paredzēts, lai apstrādātu celtniecības materiālus ar sitienu palīdzību. Perforators veido caurumus dažādos materiālos ar urbšanas un, vienlaicīgu, sitienu palīdzību. Perforators ir ļoti līdzīgs elektriskajām urbjmašīnām, bet starp tiem ir vairākas atšķirības. Perforatora sitienu spēks ir daudz lielāks nekā parastām urbjmašīnām, kas ļauj tam veidot caurumus daudz cietākos materiālos, piemēram, ķieģeļos un betonā. Lai palielinātu trieciena spēku, perforators izmanto cita veida trieciena mehānismus: elektromagnētisko piedziņu vai pastiprinātu kloķa komplektu. Vēl viena atšķirība starp šiem instrumentiem ir to urbjos. Perforatora urbji ir daudz izturīgāki un sniedz lielāku jaudu atšķirībā no parasto urbjmašīnu urbjiem. Darbojoties ar perforatoru ir jāsaprot, ka, tā jaudas dēļ, nebūs iespējams iegūt caurumus ar ideālām, skaistām malām. Bet nu viņi arī nav tam paredzēti. Perforatori ir paredzēti, lai veidotu lielus caurumus sienā priekš kabeļiem, uzkārt lustru pie betona griestiem vai izburt caurumus durvju stiprinājumiem.

Kas ir atskaldāmais āmurs un ar ko tas atšķiras no perforatora?

Atskaldāmais āmurs ir daudz ‘rupjāks’ instruments nekā perforators. Darbības laikā, tā urbis negriežas, bet tika sit ar galu, radot lielus caurumus un saskaldītas sienas. Atskaldāmos āmurus izmanto, lai veiktu pirmreizējo virsmas attīrīšanu no nevajadzīgiem materiāliem, piemēram, lai nosistu no sienas vecās flīzes. Atskaldāmajiem āmuriem ir vairāku veidu mehānismi: Pirmais veids ir mehānisma izvietojums instrumenta korpusa iekšpusē vienā rindā. Lineārie instrumenti parasti tiek izmantoti, strādājot šauros caurumos. Modernākai versijai ir L-veida shēma: daļa ar piedziņas mehānismu atrodas taisnā leņķī pret patronu un darba galu. L-veida mehānismam ir vieglāk uzstādīt jaudīgu motoru, un ir vieglāk nodrošināt efektīvu dzesēšanu, kas ļauj ievērojami palielināt darba efektivitāti.

Perforatora sitiena spēks. Kādu izvēlēties?

Sadzīves un entuziastu klases perforatori un mazie atskaldāmie āmuri, parasti, rada sitiena spēku diapazonā no 2.5 līdz 3.5 J. Šāds spēka apjoms ļauj betona sienā izveidot 25mm caurumus, kuri ir pietiekami, gandrīz jebkādiem stiprinājumiem. Šinī kategorijā izceļas Daewoo DAH 920 perforators, kura maksimālais caurumu diametrs betona sienās sasniedz 2,6cm. Jaudīgāki perforatori un entuziastu klases atskaldāmie āmuri sasniedz 3.5 līdz 10 J. lielu sitiena spēku. Profesionālo perforatoru un jaudīgu atskaldāmo āmuru sitiena spēks sasniedz 10-20 J. Jaudīgākajiem atskaldāmajiem āmuriem trieciena spēks ir jau virs 20 J. Tiem ir lineāri mehānismi un to uzgaļu diametrs ir no 25 līdz 30mm. Šie atskaldāmie āmuri rada caurumus diametrā līdz pat 50mm.

Perforatora un atskaldāmā āmura jauda.

Perforatori un atskaldāmie āmuri dalās trīs klasēs, atkarībā no to jaudas:

  • Sadzīves – no 600 līdz 1000W;
  • Entuziastu klases – no 1000 līdz 1500W;
  • Profesionālie – no 1500 līdz 2000W un vairāk.

Kas ir perforatora patrona un kam tā ir nepieciešama?

Perforatora patrona – detaļa, kura fiksē vietā ierīces darba galvu. Darbojoties ar urbjiem, kuru diametrs ir līdz 15mm, visbiezāk, izmanto SDS+ tipa patronas. Šīs patronas ļauj urbt caurumus diametrā līdz 30mm. Šāda veida patronas ir atrodamas sadzīves un entuziastu klases modeļos, un tās der lielākajai daļai standarta darbiem. Šāda veida perforatora piemērs: Daewoo DAH 820. Profesionālie perforatori un atskaldāmie āmuri, kuri var veidot caurumus diametrā līdz pat 50mm, visbiežāk, nāk aprīkoti ar SDS Max patronām. Šīs patronas ir paredzētas darbam ar urbjiem, kuru diametrs sasniedz pat 25mm. Kā arī profesionālajiem un entuziastu klases atskaldāmajiem āmuriem mēdz likt virsū SDS hex patronas, kuras ir diezgan lielas un, kurām piemīt diezgan liels trieciena spēks. Ir vērts pieminēt, ka daudzi ražotāji mēdz izmantot cita veida patronas, starp kurām, mēdz būt viņu paštaisīti varianti vai arī universāli varianti. Tāpēc, vienmēr, ir jāpārliecinās par urbju un perforatoru saderību, ja tiem ir dažādi ražotāji.

Perforatoru urbšanas režīmi

Standarta perforatora darbības princips – vienlaicīga urbšana un sitieni. Tomēr, pastāv arī citi perforatoru darbības režīmi. Ir perforatori, kuri var urbt bez papildus sitieniem. Šāda veida modeļi ir mazāki un daudz nesver, kā arī tie mazāk vibrē darbības laikā. Šādu darbības režīmu, visbiežāk, izmanto darbojoties ar kokmateriāliem. Kā arī ir modeļi, kuri spēj sist bez urbja griešanās. Ļoti populāri ir trīs režīmu perforatori. Papildus standarta režīmam, tie spēj darboties gan kā tikai urbis, gan kā tikai atskaldāmais āmurs.

Papildus funkcijas

Iespēja izvēlēties vairākus sitiena spēka līmeņus, ļaus jums pielāgoties pie dažādas cietības materiāliem un padarīs darbu vieglāku. Tikpat noderīga būs funkcija, kas ļauj mainīt urbšanas virzienu. Šī funkcija padara urbja izvilkšanu no materiāla daudz vieglāku, jo tas var griezties pretējā virzienā. Visbiežāk, šo funkciju izmanto darbojoties ar skrūvēm. Ja, plānojat darboties slikti apgaismotās telpās, tad ir vērts pievērst uzmanību vai ierīcē ir iebūvēts lukturis.

Perforatoru komplektācija

Liela priekšrocība ir, kad kopā ar perforatoru nāk urbja patrona, jo to atrast atsevišķi var būt izaicinoši. Urbja patrona ļauj pārvērst Jūsu perforatoru par urbi. Perforatoru un atskaldāmo āmuru komplektācijās bieži vien atrodas:

  • Parocīgs čemodāns ierīces glabāšanai;
  • Dažādi urbji un uzgaļi;
  • Putekļu noņemšanas ierīce;
  • 2 vai vairāk akumulatori;
  • Dziļuma mērītājs;
  • Citi aksesuāri: papildus rokturis, utt.

Kam ir vērs pievērts uzmanību izvēloties perforatoru?

Ventilācijas sistēma. Daudz caurumu ierīces korpusā un liels ventilators garantē, ka tās elektriskais motors tiks labi dzesēts. Laba ventilācija paildzinās instrumenta mūžu un cik ilgi tas spēj darboties bez apstājas. Fiksācijas poga. Nospiežot šo pogu, jums nav nepieciešams turēt ierīces mēlīti, jo tā ir nofiksēta. Šī poga samazina roku nogurumu. Vibrācijas izolācija. Mīksts rokturis, porolona apšuvums vai papildus korpusa stiprinājumi samazina ierīces vibrēšanu un cilvēka nogurumu to lietojot. Pret iestrēgšanas mehānisms, kas neļauj ierīcei negaidīti parauties, kad tā iestrēgst caurumā. Sargā lietotāja rokas no traumām.

warranty
14 dienu laikā var atgriezt preci Pirkums neapmierina? Tā nav problēma. Preci varat atgriezt 14 dienu laikā!
shipping
Ātra piegāde Mēs piegādāsim pirkumu pēc iespējas ātrāk līdz jūsu durvīm vai piegādes vietai!
payment
Drošs maksājums Skaidrā naudā vai ar VISA / MasterCard. Ar bankas pārskaitījumu vai līzingu.
warranty
Produkta verifikācija Pirms izsniegšanas mēs pārbaudām katra pasūtījuma kvalitāti!